категорії: музика інтерв'ю

«Будьте нонконформістами, займайтесь творчістю!» – інтерв’ю з групою Інкрустатор

теґи: alternative melodic death metal, Інкрустатор, інтерв'ю

Інкрустатор

 

 

Групу Інкрустатор було створено на початку 2008-го року й нещодавно хлопці опублікували своє перше ПРОМО «Спіраль», яке викликало неабиякий резонанс серед шанувальників важкої музики у Львові і на Західній Україні. В зв’язку з цим я вирішив більше дізнатися про групу і про дебютний альбом, який вже записано й скоро буде видано.

Розкажіть трошки про створення колективу?

Віталій: Ми з Юрою разом неодноразово грали в різних колективах. А одного разу ми просто вирішили створити нашу групу, та грати ту музику, яка нам була б до вподоби, та й загалом експериментувати над нею.

Юра: Рік часу ми працювали тільки вдвох і активно шукали басиста,через рік ми запропонували участь у проекті Романові і він погодився, ми почали працювати в трьох. Основною музичною ідеєю та концепцією була спроба поєднання стандартних форм "металу" та експериментальних, нетрадиційних, музичних ідей.

Роман: Так, десь в лютому 2008 року до мене зателефонував Юра і запропонував спробувати пограти в новому колективі, який орієнтуватиметься на brutal та sympho metal. Ентузіазму в мене спочатку не виникло, бо тоді був задіяний уже в двох інших проектах, однак погодився прийти на репетицію. Там почутий матеріал викликав зацікавлення і я погодився грати. Спочатку правда трохи дистанціювався від творчості хлопаків, але потім непомітно глибоко вклинився у роботу…

Чому Ви обізвали свою групу «Інкрустатор»? Яку концепцію несе ця цікава назва?

Роман: Ну чому відразу "обізвали"? З назвою групи в нас була ціла епопея! Спочатку її не було взагалі, потім тривалий час зупинились на варіанті "Кромлех" (до речі, наші сесії з запису досі з тою назвою). Однак потім виявилось, що є принаймні 3 групи, які мають таку ж або дуже подібну назву, та й запам’ятовувалась важко. Тоді ми вирішили спільними зусиллями вигадати щось нове. Кожен приніс список своїх варіантів, ми рились в словниках, енциклопедіях, навіть в поезії Богдана-Ігора Антонича! Зупинились на варіанті "Інкрустатор", схвалили і скріпили печаткою, в ролі якої виступив Юрин домашній кіт. Що несе ця назва? На мою думку, вона відображає форму нашої музики і те, як ми її творимо. Ми завжди починаємо творити нову річ, не знаючи наперед її завершення, додаємо нові деталі, занурюємося вглиб, обтесуючи гострі краї та оздоблюючи її новими прикрасами…

Віталій: Інкрустації це – оздоблення виробу, будівлі, шматочками мармуру, перламутру, кераміки, деревини, тощо... тобто загалом, така оздоба надає певній поверхні більшої художньої виразності. Власне бути більш виразним, оригінальним у нашій творчості – це і є наша мета та наше задоволення. Тому намагаємось оздоблювати нашу музику, всіляко, поєднуючи наші вміння, погляди та смаки для створення нестандартної музики.

Юра, а що з котом трапилося?

Юра: Мій кіт страшенно любить гостей, він дуже любить увагу. Коли хтось приходить в гості він одразу сідає на коліна і вимагає щоб його гладили. Він дуже любить заважати саме тоді, коли робиш якусь важливу справу і вигнати його нереально, він буде муркати, допоки та не перестанеш його пестити. В той раз було так само…

Хм...ну я надіюся, що при виборі назви кіт не постраждав. Йдемо далі...Ви свідомо відмовилися від концертів, вочевидь зробивши початкову ставку на якісний запис, що відчутно з вашого ПРОМО. Чи група планує широку концертну діяльність, чи Ви більш зосереджені на комерційному виданні альбому?

Юра: Ще на початку нашої спільної роботи ми погодили це питання. Було вирішено що матеріал має бути відрепетований та записаний для якісної презентації колективу. Ми вважаємо, що краще виступати на нормальних концертах, хай вони й не дуже часто відбуватимуться. Комерційної мотивації не було взагалі, бо всі розуміють що неформатною музикою не заробиш грошей.

Роман: З іншого боку, видання диску – це річ, до якої багато львівських груп просто не доживає. Ми не хотіли повторити їхню помилку. Проте потратили наскільки багато сил і енергії на роботу в студії, що зайнятись концертною діяльністю не мали змоги.

Віталій: Наразі група планує розпочати концертну діяльність, але звертатимемо увагу також на якісну підготовку до цієї діяльності. Щодо альбому, наразі ми в пошуках зацікавленої особи, котра б зголосилась видати наш альбом.

Інкрустатор

Розкажіть детальніше про майбутній альбом? Як ви його записували, й що слід очікувати в результаті вашої кропіткої роботи?

Юра: Щодо кропіткої роботи це дійсно правда, сил потрачено дуже багато, ми намагалися зробити все як найкраще, чи вдалося судити не нам, а слухачам.

Віталій: З моєї сторони, свої партії я записав на електронних барабанах Roland. Вагому частину роботи по запису проробив Роман, він має великий досвід у цій справі, це стало нам дуже в нагоді. Загалом можу відзначити, що хлопці часто під час нашого запису на студії імпровізували, були в пошуках, тощо. Звісно протягом всього періоду запису і у нас виникали невеличкі конфлікти щодо тієї чи іншої сторони запису(техніки виконання, смаку, тощо). Але врешті-решт маємо результат яким пишаємось.

Роман: Я хочу наголосити, що такої скрупульозної роботи над піснями я не бачив ще в жодній групі. Хтось має талант, хтось шукає простих форм пісень, а кому просто ліньки шліфувати одну річ довше за 2 репетиції. Ми багато витратили сил на творення матеріалу, однак він відображає нас усіх як музикантів. Майбутній альбом міститиме 8 треків, до яких входитимуть і пісні з ПРОМО «Спіраль». Він відображатиме усі грані важкої музики, нами почутої, зокрема, з прив’язкою до львівської школи, яка має свої особливості. Я кажу про групи Lazareth, Euphoria, Inward Path, Pagan Land, та й навіть група, в якій грав зовсім недавно – Dogma… Це та школа, яка спонукає нас рухатись далі. Про технічні сторони альбому можна писати дуже довго, однак наголошу, що ми формували наше звучання, порівнюючи його з понад 20-ма різними відомими бандами, шукаючи потрібне зерно. Сподіваємось, що знайшли.

Тож коли слід очікувати на реліз альбому?

Роман: Цікаве питання! Ми зараз намагаємося шукати потенційні лейбли для видання диску, хоча це завдання не з легких, особливо в умовах кризи. Є декілька альтернативних варіантів релізу та зовсім несподіваних ідей щодо презентації. Щодо орієнтовного терміну – думаю, кілька місяців доведеться потерпіти.

Віталій: Також ми плануємо певним оригінальним чином і першу презентацію(концертний виступ) нашого альбому. Тому слід очікувати певної чітко прорахованої та грамотно оформленої з т.з мистецтва ідеї.

Юра: Ідеї щодо мистецького вирішення є, ми хочемо створити певні сценічні образи але чи вдасться їх втілити – то питання. Але будемо намагатись.

Роман, ти згадав про львівську школу важкої музики. Тому, я думаю, читачам буде цікава твоя і хлопців думка про теперішню ситуацію з важкою музикою у Львові і в Україні взагалі?

Роман: Я погано стежу за тим, що відбувається на львівській важкій сцені, що вже й говорити про українську! Хороші групи, навіть видатні, завжди були (взяти тих же ж Nokturnal Mortum). Однак є дуже нездорова конкуренція між музикантами, групами, організаторами… навіть може й більша, ніж в джазовиків чи альтернативщиків. Оце найбільша проблема. У Львові інша тенденція – розпадаються сильні групи. А покоління молодих музикантів уже не зацікавлене у екстремалі (я кажу не лише за метал). Відповідно з’являєтсья порожня ніша, а створити групу з нуля важко через брак кадрів. Я не знаю – добре це чи погано. Може й справді, важка музика віджила себе!

Віталій: Я вважаю, що загалом є тенденція розвитку метал-музики в Україні, і загалом моє враження, що до нас певний стандарт металу лише саме зараз приходить з-за кордону, багато груп прагнуть якісно виступити, подають належним чином інформацію про себе, тобто не ставиться за мету виступити чим більше і за будь-яких умов. Відповідно можна очікувати в майбутньому хороші фірмові гурти. Щодо Львова, вважаю, що на жаль замало людей мають змогу покращити та змінити ситуацію, зокрема організації та привабливості нашого міста для виступу інших гуртів, особливо закордонних.

ра: .Що до Львова то у нас є багато гуртів, до яких я ставлюсь з повагою. В нашому місті завжди було багато хороших музикантів, зокрема мені подобається One Reason Left за грамотний підхід до музики та ВІА Дзвіночки своєю харизмою. Що до ситуації в Україні то зараз з'явилось багато хороших колективів з комплексним професійним підходом, я особисто люблю No Emotions.

Інкрустатор

Розкажіть про свої музичні вподобання й мистецькі впливи?

Роман: Ех – та з тим Інтернетом вже й книжок майже не читаю в твердій палітурці! Все тільки з екрану. Не пригадую, чи книги мене надихали б чи впливали на музику (хіба що якісь Хантери Томсони), а от картини – так! Причому зовсім різні – від картин Ешера до схеми відеополяриметра чи просто карти світу. Музика ж впливає вся – може бути даб вперемішку з блеком чи прогресів з грайндкором. Не можу сказати, що металу більше не слухаю (регулярно Devin Townsend, Arcturus, Meshuggah, Pantera), проте шукаю нове в зовсім іншому – проектах Зорна, неметальовій екстремальщині (Converge, Fall of Troy), численних бас-гітаристах (найбільше певно Тоні Левін), останнім часом присів на те, що називають "southern"… та багато що можна говорити…

Віталій: Приклади конкретних груп: Opeth, Carcass, Nile, дуже багато інших, не вдаватимусь поіменно. Деколи слухаю Black. Також дуже люблю фольк, в метальовому та натуральному виконанні. Охоче слухаю джаз-рок (Vital Tech Tones). Досить часто, працюючи за комп'ютером, слухаю класичну музику в Інтернет-радіо. Полюбляю книги про історію; мабуть найбільше мені подобається живопис (зокрема, будучи в музеї в Луврі мене дуже вразив Ж.-Л. Давід...)

Юра: Музику люблю дуже різну, не обмежую себе конкретними стилями. Джаз, прогрок, електронна музика, фольк. Якщо конкретно то люблю: Ulver, Cynic,Devin Townsend, Amogh Symphony та багато інших гуртів. Мистецькі вподобання також різні за напрямами, Люблю як академічне мистецтво так і авангард, зокрема Сюрреалізм. Улюблений художник – Zdzislaw Beksinski, скульптори – Медардо Россо, Олександр Архипенко, Огюст Роден. Улюблений письменник – Кліфорд Саймак.

Юра, ріспект за Саймака! Наостанок, Ваші Побажання слухачам і читачам!

Юра: Побажання одне – не піддаватися зомбуванню засобів масової інформації та пропаганді "Дебілізації " українського суспільства. Будьте нонконформістами, займайтесь творчістю та самореалізацією.

Віталій: Бажаю всім мати свій улюблений гурт, котрий міг би завжди підняти хороший настрій у будь-якій ситуації.

Роман: Мисліть і аналізуйте! Хочу побажати всім відкритого й активного розуму – адже він може творити чудеса. Сприймайте все навколо, наче дитина, але аналізуйте самостійно. Ви не такі тупі, як вважає політик чи п’яний священник. Ви зумієте все, що захочете, якщо не перестанете мислити! Удачі вам!!!

Спілкувався Євгеній `punker`