Звіт з фестивалю РУЙНАЦІЯ VII

теґи: АННА, Віктор Новосьолов, Мегамасс, Музичний фестиваль «Руйнація», Руйнація, ТОЛ, Тонкая красная нить, Тостер

 

руй 1

Минулої неділі у Львові відбулася непересічна подія для прихильників важкої альтернативної музики – фестиваль «Руйнація».

Вже сьома, за своїм рахунком, «Руйнація» показала впевнений ріст інтересу до себе – вже о полудні під приміщенням палацу «Україна» збиралися фанати гуртів з усієї України. А в третій годині (запланований початок) на вулиці не було де й яблуку впасти.

 

За пів години народ почали запускати до приміщення, але наповнення залу тривало ще на протязі виступу першого гурту – хлопців з міста Харків 7 Pages of Silence.

Мені вдалося потрапити в зал вже під час виконання їхньої другої композиції. Під сценою цілком чорного оформлення вже відбувалися дикі і скажені танці відвідувачів, сидячі місця були зайняті майже повністю.

 Перший гурт (7 Pages of Silence), незважаючи на юний вік, показав несподівано професійний рівень виконання – хоча тематика пісень доволі «на–любітєля». Втім, ці доволі депресивні пісні стали до вподоби відвідувачам.

Після виступу першого гурту на сцену вийшов колоритний ведучий, який поливав народ з водяного пістолю і весело оголошував наступну команду.

 Чесно кажучи, виступ Тостера на цій «Руйнації» (напевно не тільки для мене) став справжнісіньким святом! За що вкотре хочеться подякувати організатору фестивалю – Віктору Новосьолову. Ну, і звісно хочеться виразити належну подяку «старічкам» на чолі з Кумаром. Не зважаючи на дикий бодун і перепони в звуці (як на-мене було жахливо чути гітари в залі) Тостер просто порвав зал. Таке масове емоційне піднесення про асоціювалося мені з часами, коли я ще маленьким нєфором ходив в парк Культури на «Рок-весну». Тостери видали всю обойму бойовиків, на радість старших й більш молодих, але не менш відданих фанатів (які підготували спеціальний плакат).

Це було просто свято панк-року у Львові від львівських легенд панк-року!

 

Третіми на сцену вийшла АННА, яка не втрачаючи темпу попередників продовжили «руйнувати» публіку. Команда звучала дуже якісно! Виступ був доволі продуманий, в очі одразу кинувся великий концертний досвід.

Порадували як старими перевіреними бойовиками, так і новим матеріалом. (За словами Віктора Новосьолова, новий альбом АННИ вже записується, і реліз планується вже цього року.)

 Наступними на сцену піднялися харків’яни Тонкая Красная Нить. Особисто мені запам’яталися тільки кавером на Арию. А в цілому грали депресивну молодіжну музику, місцями більш приметальовану, місцями емоційну. Грали доволі якісно, і я почав годитися з твердженням що на цій «Руйнації» всі гурти можна вважати хедлайнерами, проте гурт мене сильно не заціпив...

Оскільки я чекав наступну команду. Команду, яка вже завоювала і впевнено тримає статус однієї з найкращих Російських альтернативних груп. Очікування на виступ ПСИХЕи було майже нестерпним, через довге налаштування музикантів, але й зрозумілим по тій же причині.

Але коли вони почали грати все встало на свої місця, точніше, всіх вибило зі своїх місць надзвичайно (!) гучною подачею. ПСИХЕЯ звучала голосніше за інші команди, і це було дуже ефектно: дехто не витримував і виходив з зали, а віддані фени підспівували під сценою. Музика проникала до скронь, колотилася басовими ритмами в серці, пронизувала тебе наскрізь. Витримати цілий сет команди було надзвичайно важко, через гучність подачі, і, місцями, через ідейну направленість. За словами мого колеги з ВЗ Андрія Дрозди «Психея сказала львівській публіці більше за інших».

Знаходячись під впливом і враженням від почутого від росіян я пропустив виступ МегамасС на дворі. Проте це стало цікавим з іншого боку – спілкувався з публікою, більшість якої відверто «зруйнувала» нововведений закон про розпиття алкогольних і слабоалкогольних напоїв на вулиці. Міліція з сусіднього райвідділу штабелями водила до себе п’яну неформальну молодь, і стало навіть страшно за гостей міста з інших регіонів України, які «попали».

 Обдуривши закони методом заливання коньяку до кока-коли ми вернулися вже на ТОЛ. В залі творилося щось неймовірне –«слем» був такий, що стало страшніше за постраждалих від «слемуючогося» натовпу, ніж від міліції. Команда вкотре підтвердила свій статус найкращої української альтернативної групи! Якісне виконання, жирні гітарні рифи, звук (що на порядок вищий ніж у більшості виступаючих гуртів) просто розірвали публіку, яка віддавалася музиці своїх кумирів з останніх сил.

Виступу останньої групи (Мерва) нажаль завадили скарги мешканців, що жили по сусідству і на цьому фестиваль завершився. Зруйновані, але виживши і щасливі прихильники розійшлися по місту і їх ще довго можна було знайти в різних районах і по дорозі на вокзал.

 

Підсумок: «Руйнація VII» відгриміла на славу! Виражаю респект всім гуртам, головному організатору Віктору Новосьолову і всім хто допомагав йому «Слухати своє – обирати своє!»

З нетерпінням чекаємо осінньої Руйнації!!!

 

Євгеній punker

Фотозвіт від Fadiez